Skip to main content

LOTTO QUEST 3X3 Białystok

10 lipiec 2023

Turniej LOTTO QUEST 3X3 rozegrany w Białymstoku 8 lipca 2023 roku wygrała Legia Lotto 3x3 (Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Piotr Robak, Łukasz Bodych), pokonując w finale 13:9 zespół Isetia (Damian Cechniak, Cezary Karpik, Marcin Wieluński, Patryk Ryszard Jankowski). Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna BUS Otwarty z lokalnymi zawodnikami w składzie(Patryk Milewski, Piotr Bobka, Łukasz Kuczyński, Arkadiusz Zabielski), wygrywając 16:12 z KoszKadra U-17.

Reprezentacja PGE AKMŻ 3X3 nie awansowała do fazy pucharowej, ale dzielnie walczyła z niezwykle doświadczonymi przeciwnikami. W pierwszym spotkaniu Rogaci stanęli naprzeciw późniejszym zwycięzcom turnieju, drużynie LEGIA LOTTO 3X3.
Ten mecz nasi zawodnicy przegrali 21:9 i był to ciężki pojedynek na otwarcie białostockiego Questa. Kolejnym rywalem Białostoczan była reprezentacja Polski 3X3 rocznika 2006 (o rok starsi zawodnicy od AKMŻ). Mecz ponownie na korzyść przeciwników, ale z minuty na minutę oswajaliśmy się z formułą 3X3, co znacząco było widać na boisku. W ostatnim pojedynku PGE AKMŻ 3X3 stoczyła zacięty bój z Sokołami 3X3 przegrywając go 16:21 ostatecznie kończąc turniej na fazie grupowej. Pierwszy turniej rankingowy LOTTO QUEST możemy zaliczyć do bardzo przydatnych w fazie posezonowej. Już za dwa tygodnie wracamy do przygotowań do sezonu 2023/2024 a udział w turniejach 3x3 pozwala utrzymać zawodnikom ciągły kontakt z rywalizacją o punkty.
PGE AKMŻ 3X3 wystąpiła w składzie: Dawid Jakubiec, Jakub Krasowski, Dawid Niedziałkowski, Gabriel Ignaciuk.